Qanday qilib sport sharxlovchisi bo‘lish mumkin: Davron Fayziyevdan qiziqarli sirlar
O‘zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universitetidagi har bir kun qiziqarli voqealar va uchrashuvlar bilan boydir. Har kuni bu yerda tajribali, taniqli odamlar bilan uchrashuvlar bo‘lib o‘tadi. Ular esa o‘zlarining muvaffaqiyat sirlari va bilimi bilan talabalar bilan bo‘lishishadi. Shunday ijodiy uchrashuvlardan biri kuni-kecha taniqli va iqtidorli sport sharxlovchilari Davron Fayziyev va Diyor Imomxojayev ishtirokida bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida mamlakatimizdagi sport, ayniqsa futbolning bugungi holati va ushbu sport turini rivojlantirish bo‘yicha qanday choralar ko‘rilayotgani haqida so‘z bordi.
Bundan tashqari, sport jurnalistikasi alohida yo‘nalish sifatida ham muhokama qilindi. Sport sharhlovchi qanday ko‘nikmalarga ega bo‘lishi kerak? Qanday fazilatlar unga xosdir? Usbu savollar ijodiy uchrashuv davomida ko‘tarildi.
Talabalar juda ko‘p foydali ma‘lumotlarga ega bo‘lib, kerakli xulosalar qildilar. Ishonchimiz komilki, bizning universitet talabalari orasida ham qahramonlarimiz kabi munosib mutaxassislar yetishib chiqadi!

How to become a sports commentator: the secrets from Davron Fauziyev
Days at Journalism and Mass Communications University are filled with vibrant events and meetings. The university holds meetings, master classes with experienced, famous people who can share their success stories and knowledge. This is also confirmed by yesterday’s meeting with famous, experienced and talented sports commentators, Davron Fayziev and Diyor Imamkhodzhaev.
During the meeting, the topics of the current situation of sports, especially the theme of football in our country were raised.
Sports journalism was discussed as a separate area as well. This direction of journalism has already acquired great importance despite the fact that it has been a relatively new area.
Students got a lot of useful information and were inspired by the stories of two talented journalists. We are sure that among our university students will come the same worthy experts in this field!