Xalqaro ilmiy-amaliy konferensiyasi: "Rossiya va xorijiy mamlakatlar mass-mediasi"
Jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universiteti Rossiya Xalqlar do‘stligi universiteti (PFUR) va Al-Farobiy nomidagi Qozoq milliy universiteti bilan hamkorlikda o'tkaziladigan Xalqaro anjuman tashkiliy qo'mitasining hamkori va a’zosiga aylandi.
Anjuman mavzusi: "Rossiya va xorijiy davlatlar mass-medialari". Tadbir joriy yilning 15-aprelida bo‘lib o‘tadi. Ma’ruza va tezislar 23-martga qadar qabul qilinadi. O‘zJOKU talabalari rus va ingliz tillarida ma’ruza qilishlari mumkin. Hisobot mavzusi mustaqil ravishda tanlanishi mumkin.
Shuningdek, taqdimot uchun bir nechta mavzular misol tariqasida keltirilgan:
Rossiya va dunyoning zamonaviy aloqa makonida jurnalistika va hokimiyatning o‘zaro ta’siri muammolari;
Rossiya va xorijiy OAV bozorlarida zamonaviy blog yuritishni xususiyatlari;
Raqamlashtirish sharoitlarida medianing transformatsiya jarayoni;
Rus va xorijiy jurnalistikadagi taniqli shaxslar;
Jahon ommaviy axborot vositalarining rivojlanish tendentsiyalari: segmentatsiya va qismlarga ajratish
Anjumanda ishtirok etishning bir nechta variantlari mavjud:
* Kunduzgi vaqtda doklad bilan ishtirok etish;
* Anjumanda kunduzgi vaqtda so‘zsiz ishtirok etish;
* Sirtqida qatnashish
Batafsil ma'lumot uchun "Media nazariyasi va amaliyoti" kafedrasiga murojaat qilishingiz mumkin (+998998933913951)

Университет журналистики и массовых коммуникаций стал партнёром и членом организационного комитета Международной конференции, проводимой совместно с Российским университетом дружбы народов (РУДН) и Казахским национальным университетом имени Аль-Фараби.
Тема конференции: "Массмедиа России и зарубежных стран". Мероприятие состоится 15 апреля текущего года. Прием доклада и тезисов для конференции будет осуществляться до 23 марта. Студенты УЖМК могут выступить с речью как на русском, так и на английском языках. Тему доклада можно выбрать самостоятельно.
Также предлагаются несколько тем для выступления:
Проблемы взаимовлияния журналистики и власти в современном коммуникационном пространстве России и мира;
Особенности современного блоггинга на российском и зарубежном медиарынках;
Трансформация медиа в условиях цифровизации;
Знаковые личности в русской и зарубежной журналистике;
Тенденции развития мировых медиа: сегментация и фрагментация
Имеются несколько вариантов участия в конференции:
* Очное участие и выступление с докладом;
* Очное участие в конференции без выступления;
* Заочное участие
За подробной информацией можете обращаться к ответственным кафедры "Медиа теории и практики" (+998998933913951)