Bugun “Innoweek 2023” haftaligi doirasida O‘zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universitetida 3 qismdan iborat loyihalar taqdimoti o‘tkazildi.
Tadbirda ishtirok etgan mutaxassislar tomonidan ta’lim jarayonlarida sun’iy idrokning bugungi kundagi o‘rni, uni qay maqsadlarda ishlatish zarurligi aytib o‘tildi.
Yaqin kelajakda sun’iy idrok rivojlanib borgani sari insonlarning ishga bo‘lgan ishtiyoqi qay darajada bo‘lishi yuzasidan talabalar bilan fikr almashildi.
Shu bilan birga talabalar o‘zlari ishlab chiqqan loyihalari bo‘yicha konferensiyada ishtirok etishdi. Tadbirning norasmiy qismida "Teflomedia" audio-jurnali, "Zarra" ilmiy tadqiqot labaratoriyasi va "Miyoviddin Mirza" loyihalari haqida ma’lumot berildi.

Сегодня в рамках недели «Innoweek 2023» в Университете журналистики и массовых коммуникаций Узбекистана состоялась презентация проектов, состоящих из трех частей.
Эксперты, принявшие участие в мероприятии, рассказали о роли искусственного интеллекта в образовательных процессах сегодня и целях, для которых его следует использовать.
Состоялась дискуссия на тему того, как в ближайшем будущем развитие искусственного интеллекта повлияет на работу людей.
Также, в ходе конференции студенты презентовали разработанные ими проекты. В неофициальной части мероприятия была представлена информация об аудиожурнале «Тефломедиа», научно-исследовательской лаборатории «Зарра» и проектах «Миёвиддин Мирза».