Xitoyning rasmiy davlat axborot agentligi Sinxuaning MDHdagi vakillari O‘zJOKUda
Bugun O‘zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universitetiga 1931-yilda Xitoyning Tszyansi provinsiyasining Ruyjin shahrida Qizil Xitoy axborot agentligi sifatida tashkil topgan Sinxuaning MDH bo‘yicha byurosi vakillari kelishdi.
Sinxua MDH kompaniyasining marketing bo‘yicha direktori Chjan Yongmin boshchiligidagi delegatsiya universitetda yaratilgan sharoitlar bilan tanishdi. Kutubxona, tele va radio studiyalarda bo‘lishdi.
Delegatsiya Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor Sanjar Rashidov, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor Nozima Muratova hamda O‘quv ishlari bo'yicha prorektor Ravshan Rayimjonov bilan muzokaralar o‘tkazdi.
Chjan Yongmin axborot agentligining mamlakat matbuoti, televideniye va radiosiga mamlakat va xorij hayotiga oid turli mazmundagi xabar va maʼlumotlar yetkazib berishi haqida aytib o‘tdi.

Представители по СНГ официального государственного информационного агентства Китая «Синьхуа» посетили УЖМКУз
Сегодня в Университет журналистики и массовых коммуникаций Узбекистана прибыли представители бюро «Синьхуа» по странам СНГ. «Синьхуа» было основано как Информационное агентство «Красный Китай» в 1931 году в Жуйцзине провинции Цзянси, Китай.
Делегация во главе с директором по маркетингу компании «Синьхуа СНГ» Чжан Юнмином ознакомилась с условиями, созданными в университете. Они посетили библиотеку, теле- и радиостудии.
Делегация провела переговоры с первым проректором по делам молодежи и духовно-просветительской работе Санжаром Рашидовым, проректором по научной работе и инновациям Нозимой Муратовой и проректором по учебной работе Равшаном Раимджоновым.