Yotoqxonadan joy olish uchun kimga murojaat qilish kerak?
1-avgustdan talabalar turar joylari uchun onlayn ariza berish boshlandi. Bu haqda Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi ma’lum qildi. Yotoqxonaga ehtiyoji bor talabalar arizalarini my.gov.uz portali orqali jo‘natishlari mumkin.
Vazirlar Mahkamasining 376-son qarori bilan tasdiqlangan reglamentga ko‘ra, dastlab imtiyoz va ustuvorliklarga ega talabgorlar talabalar turar joylariga qabul qilinadi. Shundan so‘ng umumiy ro‘yxatdagi talabalar uchun yotoqxonada ortib qolgan o‘rinlar soniga nisbatan navbat asosida taqsimlanadi.
2024/2025-o‘quv yilida OTM 1-bosqichiga tavsiya etilgan abituriyentlar yakuniy natija chiqqandan so‘ng ariza yuborishlari mumkin bo‘ladi.

Куда нужно обращаться для получения места в общежитии?
С 1 августа началась подача онлайн-заявок на места в общежитиях для студентов. Об этом сообщило Министерство высшего образования, науки и инноваций. Студенты, нуждающиеся в общежитии, могут подать заявки через портал my.gov.uz.
Согласно регламенту, утвержденному постановлением Кабинета Министров №376, в первую очередь места в общежитиях предоставляются абитуриентам, имеющим льготы и приоритеты. После этого оставшиеся места распределяются среди других студентов в порядке очереди.
Абитуриенты, рекомендованные к зачислению на 1-й курс ВУЗов в 2024/2025 учебном году, смогут подавать заявки после публикации окончательных результатов.