Ustoz ... Ushbu so'zni eshitganimizda qancha ijobiy his-tuyg'ular paydo bo'ladi. Hayotimizni biz uchun kuch sarflagan, o'z bilimi bilan bo'lishadigan o'qituvchilarsiz tasavvur eta olmaymiz.
Bugun davlatimiz bo'yicha barcha o'qituvchi va murabbiylar kuni nishonlanmoqda. O‘zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universitetida ham ushbu bayramga bag‘ishlangan tantanali tadbir bo‘lib o‘tdi. Birinchi va ikkinchi kurs talabalari nafaqat ko'ngilochar, balki ma'lumot beruvchi raqamlarni o'z ichiga olgan bayram kontsertini tayyorladilar. Ajoyib raqslaru-qo'shiqlar, quvnoq QVZ namoyishlari hech kimni befarq qoldirmadi.
Universitet talabalarini haqli ravishda kreativ deb atash mumkin, chunki ular taqdim etgan sahnalar buni yana bir bor tasdiqlamoqda!

Учитель... Сколько позитивных эмоций возникает, когда слышишь это слово. Невозможно представить нашу жизнь без наставников, которые, не жалея сил, делятся своими знаниями и опытом.
Сегодня по всей нашей Республике отмечается День учителей и наставников. В Университете журналистики и массовых коммуникаций Узбекистана также прошло торжественное мероприятие, посвященное к великому празднику. Cтуденты первых и курсов подготовили праздничный концерт, включающий в себя не только развлекательные, но и познавательные номера. Великолепные танцы, изумительные песни, веселый КВН не оставили никого равнодушными.
Студентов Университета можно по праву назвать креативными, ибо представленные ими сцены ещё раз подтверждают это!