Ustoz ... Ushbu so'zni eshitganimizda qancha ijobiy his-tuyg'ular paydo bo'ladi. Hayotimizni biz uchun kuch sarflagan, o'z bilimi bilan bo'lishadigan o'qituvchilarsiz tasavvur eta olmaymiz.
Bugun davlatimiz bo'yicha barcha o'qituvchi va murabbiylar kuni nishonlanmoqda. O‘zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universitetida ham ushbu bayramga bag‘ishlangan tantanali tadbir bo‘lib o‘tdi. Birinchi va ikkinchi kurs talabalari nafaqat ko'ngilochar, balki ma'lumot beruvchi raqamlarni o'z ichiga olgan bayram kontsertini tayyorladilar. Ajoyib raqslaru-qo'shiqlar, quvnoq QVZ namoyishlari hech kimni befarq qoldirmadi.
Universitet talabalarini haqli ravishda kreativ deb atash mumkin, chunki ular taqdim etgan sahnalar buni yana bir bor tasdiqlamoqda!

October 1 - Day of teachers and mentors!
A teacher ... How many positive emotions arise when you hear this word. It is impossible to imagine our life without mentors who sparing no effort share their knowledge and experience.
On October, 1 throughout our Republic is the Day of teachers and mentors. A solemn event dedicated to the great holiday was also held at the University of Journalism and Mass Communications of Uzbekistan. Students of the first and the second courses have prepared a festive concert, that included not only entertaining, but also informative numbers. Magnificent dances, amazing songs, cheerful CCR did not leave anyone indifferent.
University students can rightfully be called creative, because the scenes they presented once again confirm this!