Bayrog‘imiz – g‘ururimiz, faxrimiz!
Davlat ramzlari hamisha muqaddas va ulug‘ sanaladi. Ular xalqning o‘tmishi, buguni va kelajagini o‘zida mujassam etgan Vatanning yorqin timsolidir. Davlat bayrog‘i – mamlakat davlat suverenitetining ramzi hisoblanib, u yer yuzida mustaqil O‘zbekiston davlati borligini anglatadi va o‘zida milliy-madaniy an’analarimizni mujassamlashtiradi.
Bugun O'zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universitetida mato o'lchami 60x20 metr bo'lgan ulkan bayroq o'rnatildi. Favqulotta vaziyatlar vazirligi xodimlari va universitetning "Qalqon" jamoasi yordamida ko'tarilgan ramzimiz “Davlat bayrog‘i to‘g‘risida”gi Qonun qabul qilinganligiga 32 yil to‘lganligi munosabati bilan qo'yildi.

Our flag is our pride!
State symbols are always considered sacred and glorious. They are a bright symbol of the Motherland, which embodies the past, present and future of the nation. The national flag is considered a symbol of the state sovereignty of the country, it means that there is an independent state of Uzbekistan on earth, and it embodies our national and cultural traditions.
Today, a huge flag measuring 60x20 meters was installed at the University of Journalism and Mass Communications of Uzbekistan. Our symbol, which was raised with the help of the employees of the Ministry of Emergency Situations and the "Qalqon" team of the university, was placed on the occasion of the 32nd anniversary of the adoption of the Law "On the State Flag".