“Imkon” talabalar bilan qayta jonlanadi
Bugun ijtimoiy-iqtisodiy, madaniy-ma’rifiy yo‘nalishda qalam tebratuvchi “Imkon” jurnali jamoasi universitetda mehmon bo‘ldi. Pandemiyadan so‘ng joriy yilning fevral oyidan boshlab qayta tiklangan jurnal, o‘z jamoasini kengaytirib, yangi nafas kiritmoqchi.
Bir oyda bir marotaba chop etiladigan jurnal talabalar uchun ochiqligini, ishlash ishtiyoqida bo‘lgan yoshlarni shartnoma asosida o‘z jamoasiga qabul qilishini aytdi. Bundan tashqari, jurnalda o‘z maqolarini chiqarmoqchi bo‘lgan talabalarga qalam haqqi to‘lanishi bildirildi.
Ma’lumot o‘rnida aytish kerakki, “Imkon” jurnali 2018-yil 8-oktabrda Ommaviy axborot vositasi davlat ro‘yxatidan o‘tkazilganligi to‘g‘risidagi № 0992 sonli guvohnoma asosida faoliyatini boshlagan.

Сегодня в гостях у университета была команда социально-экономического, культурно-просветительского журнала «Имкон». Журнал приостановливал свою деятельность во время пандемии, и с февраля этого года снова начал развивать активную деятельность. Команда приняла решение расширить свой коллектив и вдохнуть в него новую жизнь.
В журнале, который выходит раз в месяц, сообщается, что он открыт для студентов и принимает молодых людей, желающих работать на контрактной основе. Кроме того, они сообщили, что студентам, желающим опубликовать свои статьи в журнале, будет выплачено вознаграждение.
Для справки, журнал «Imkon» начал свою деятельность 8 октября 2018 года на основании свидетельства № 0992 о государственной регистрации средства массовой информации.