O‘zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universiteti hamda AQShning Michigan davlat universiteti bilan memorandum imzolanganligi haqida avval xabar bergandik. Endilikda bu haqida sizga batafsil ma’lumot taqdim etmoqchimiz.
O‘zJOKUning 2-va 3-kurs talabalari uchun ingliz tilida Health, environmental and risk reporting (Sog‘liqni saqlash, atrof-muhit yo‘nalishlariga qaratilgan) o‘quv kurslari tashkil etiladi. Kursda tahsil olish uchun Xorijiy tillar kafedrasi professor-o‘qituvchilari tomonidan joriy yilning 29-yanvar kuni soat 15:00 da 407-o‘quv xonasida (yozma tarzda), 1-fevral kuni 14:00 da 1/101 o‘quv xonasida (og‘zaki suhbat) tashkil etiladigan maxsus imtihondan o‘tish kerak bo‘ladi.
Asosiy talab - ingliz tilida mukammal gaplashish. Suhbat va yozma topshiriqdan muvaffaqiyatli o‘tgan 35 taga yaqin talaba fevral oyidan boshlab, ushbu o‘quv kursida 3,5 oy o‘qish imkoniyatini qo‘lga kiritishadi.
Kursni o‘tish jarayonida Michigan davlat universiteti professori, AQShdagi Knight Center for Environmental Journalism professori Erik Fridmon masofadan turib ma’ruza qiladi.
O‘quv kursi natijasiga ko‘ra, talabalar berilgan mavzular bo‘yicha o‘zlarining jurnalistik chiqishlarini OAVda e’lon qilishlari zarur bo‘ladi. Kursni muvaffaqiyatli yakullagan talabalargina maxsus sertifikatga ega bo‘lishadi.

Не упусти свою возможность!
Ранее мы сообщали о подписании меморандума с университетом журналистики и массовых коммуникаций Узбекистана и Мичиганским государственным университетом США. Теперь мы хотим предоставить вам более подробную информацию об этом.
Для студентов 2-го и 3-го курсов УЖМКУ будут организованы учебные курсы на английском языке Health, environmental and risk reporting (ориентированные на здоровье, окружающую среду). Для обучения на курсе необходимо будет сдать специальный экзамен, который будет организован профессорско-преподавательским составом кафедры иностранных языков 29 января текущего года в 15.00 в учебном зале 407 (письменно), 1 февраля в 14.00 в учебном зале 1/101 (устно).
Главное требование - отличное знание английского языка, так как сам курс и международные эксперты из США.
Около 35 студентов, успешно прошедших собеседование и письменное задание, получат возможность учиться начиная с февраля в течение 3,5 месяцев .
Во время прохождения курса профессор Мичиганского государственного университета Эрик Фридман, профессор Knight Center for Environmental Journalism в США, будет читать лекции дистанционно.
По результатам учебного курса студентам будет необходимо опубликовать в СМИ материалы на заданные темы. Только студенты, успешно прошедшие курс, получат специальный сертификат.