Innovatsiyalar menejmenti: rejalashtirish va strategiya
Kecha O'zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universitetiga O'zbekiston Yoshlar Umumjahon Assotsiatsiyasining raisi Murodilla Alimbaev tashrif buyurdi va "Innovatsiyalar menejmenti: rejalashtirish va strategiya" mavzusida ma'ruza o'tkazdi.
Ta'kidlash joizki, Murodilla Alimbaev Ispaniya-o'zbek-rus "O'zbekiston-Ispaniya: iqtisodiy aloqalar va turizm" lug'atining va "Kichik korxonalarni boshqarishning innovatsion usullari" ilmiy maqolalarning muallifi hisoblanadi.
Universitet talabalari qiziqarli bo'lgan maruzadan mamnun bo'lib, o'z bilimlarini yanada mustahkamlashdi. Shubhasiz, bu kabi spikerlarning taqdimotlari talabalarimizni yangi marralarni zabt etishga ilhomlantiradi!

Вчера Университет журналистики и массовых коммуникаций Узбекистана посетил председатель Всемирной ассоциации молодежи Узбекистана, Муродилла Алимбаев, и провел лекцию на тему: Инновационный менеджмент: планирование и стратегия.
Стоит отметить, что Муродилла Алимбаев является автором Испано-Узбекско-Русского словаря, научных трудов «Узбекистан-Испания: экономические отношения и туризм» и «Инновационные пути управления малых предприятий», а также более 30 научных статей и публикаций как в отечественных печатных, так и в зарубежных изданиях.
Студенты университета остались довольны от полученных знаний и ответов на интересующие их вопросы, а также вдохновлены на покорение новых высот!