O‘zbekiston Respublikasining Innovatsion rivojlanish vazirligi tomonidan 3-noyabrdan 8-noyabr kunlari anʼanaviy tarzda har yili o‘tkazib kelinayotgan InnoWeek.uz 2020-xalqaro innovatsion g‘oyalar haftaligi ilk bor onlayn formatda o‘tkaziladi.
Tadbirda 30 dan ortiq davlatlar hamda Avstriya, Buyuk Britaniya, Niderlandiya, Italiya, Isroil, Rossiya, AQSH va boshqa mamlakatlardan nufuzli tashkilot vakillari, ilm-fan yetakchi mutaxassislari ishtirok etadi.
Haftalik o‘tkazilishining asosiy maqsadi mamlakatning xalqaro maydonda raqobatdoshligi va innovatsion rivojlanishning asosiy omili sifatida rivojlantirishdir.
Haftalik doirasida dunyodagi 30 dan ortiq xorij kompaniyalar vakillari birinchi onlayn innovatsion xalqaro ko‘rgazmasida ishtirok etadi. Yangi formatdagi ko‘rgazma maydoni eng ilg‘or innovatsion texnologiyalar, mahsulotlar va loyihalar, shuningdek ichki va tashqi biznesning turli soha vakillari o‘rtasidagi hamkorlik uchun keng imkoniyatlarni ochib beradi.
InnoWeek.uz haftaligi dasturi ko‘rgazmadan tashqari bir qancha qiziqarli tadbirlarni o‘z ichiga olgan:
3–5-noyabrda oltita sessiyadan iborat Xalqaro innovatsion va investitsion forum;
3–8-noyabrda Xalqaro International Robotics Challenge musobaqasi;
3–5-noyabrda Birinchi an’anaviy xalqaro yoshlar innovatsion forumi – 2020-yil World youth innovation forum – 2020;
3-noyabrda Birlashgan Millatlar Tashkilotining Tinch okeani iqtisodiy va ijtimoiy komissiyasi (ESKATO) Osiyo-Tinch okeani texnologiyalar transferi markazi bilan hamkorlikda “Covid-19 pandemiyasi bilan bog‘liq muammolarni hal qilishda innovatsiyalar va texnologiyalarning yangicha paradigmalari” mavzusida mintaqaviy seminar;
5–7-noyabrda Yevropa Ittifoqi ekspertlari ishtirokidagi vebinar - Horizon Europe.
Haftalik doirasida “Bank ishlanmalari” platformasining taqdimoti bo‘lib o‘tadi, bu kraudfanding imkoniyatiga ega bo‘lgan startapni ishga tushirish uchun potensial investorlar va ishbilarmon farishtalarni topish uchun noyob platformaga aylanadi va shuningdek boshqa qiziqarli tadbirlar va taqdirlash marosimlar ham bo'lib o'tishi rejalashtirilgan:
"Innovatsion g‘oya yetakchisi" ko‘krak nishoni bilan taqdirlash marosimi;
"Ilm-fan va taraqqiyot" mavzudagi eng yaxshi publitsistik maqolalar tanlovi g'oliblarini taqdirlash marosimi.

InnoWeek.Uz will be held online on November 3-8
The International Week of Innovative Ideas InnoWeek.Uz will be held on November 3-8 online on a unique virtual platform developed by the Ministry of Innovative Development of the Republic of Uzbekistan.
The event will be attended by representatives of more than 30 countries, authoritative international organizations and companies, leading experts in the field of science and innovation from Austria, Great Britain, the Netherlands, Italy, Israel, Russia, the USA and others.
The goal of the Week is to develop human capital as a key factor in the country's competitiveness and innovative development in the international arena.
Within the framework of the Week, the first online international exhibition of innovative developments will be held, in which representatives of more than 30 organizations from around the world will take part. The new format of the exhibition opens up wide opportunities for demonstrating achievements in the field of the most advanced innovative technologies, products and projects, as well as for business cooperation between representatives of various spheres of domestic and foreign business.
The InnoWeek.Uz program, in addition to the online exhibition, includes many interesting events:
• On November 3-5, the International Innovation and Investment Forum will be held, consisting of six sessions;
• International Robotics Challenge will be held on November 3-8;
• On November 3-5, the First annual international youth innovation forum "World youth innovation forum - 2020" will be held in Uzbekistan;
• On November 3, a virtual Joint Regional Seminar will be held in collaboration with the best experts from the Asia-Pacific Technology Transfer Center at the United Nations Economic and Social Commission for Asia and the Pacific;
• On November 5-7, a Webinar will be held with the participation of experts from the European Union - Horizon Europe.
Within the framework of the Week, there will be a presentation of the Development Bank platform, which will become a unique platform for finding potential investors and business angels to launch a startup with the possibility of crowdfunding, as well as several solemn ceremonies:
• Presentation of the badge "Leader of innovative ideas";
• Presentation of prizes to the winners of the competition for the best publicistic articles on the topic "Science and Development".