“Jurnalistika va axborot” ta’lim sohasi bo‘yicha Muvofiqlashtiruvchi soha kengashi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
O‘zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universitetida “Jurnalistika va axborot” ta’lim sohasi bo‘yicha Muvofiqlashtiruvchi soha kengashi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Ma’lumki, Oliy ta’lim, fan va innovasiyalar vazirining 2023-yil 9-iyundagi “Oliy ta’limning me’yoriy-uslubiy hujjatlarini ishlab chiqish jarayonini takomillashtirish to‘g‘risida”gi 259-sonli buyrug‘i chiqarilgan edi. Muvofiqlashtiruvchi soha kengashlari to‘g‘risida namunaviy nizom asosida “Jurnalistika va axborot” ta’lim sohasi bo‘yicha Muvofiqlashtiruvchi soha kengashining nizomi, ish tartibi va reglamenti ishlab chiqildi. Me’yoriy-uslubiy hujjatlarni ishlab chiqish, belgilangan tartibda tasdiqlash va 2023/2024-o‘quv yilidan boshlab ta’lim jarayoniga tatbiq etish ham bugungi yig‘ilishning asosiy maqsadi etib belgilandi.

Cостоялось заседание Совета координационной сферы в области образования «Журналистика и информация»
В Университете журналистики и массовых коммуникаций Узбекистана состоялось заседание Совета координационной сферы в области образования «Журналистика и информация».
Известно, что был издан приказ министра Высшего образования, науки и инноваций от 9 июня 2023 года № 259 «О совершенствовании процесса разработки нормативных и методических документов высшего образования». На основе типового положения о советах координационной сферы были разработаны устав, порядок работы и регламент координационной сферы в области образования «Журналистика и информация». Разработка нормативных и методических документов, утверждение в установленном порядке и применение в образовательном процессе с 2023/2024 учебного года также были определены в качестве основной цели сегодняшнего совещания.