Kelajak avlodlar uchun ekologiyani himoya qiling!
Bugun O‘zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universiteti faollar zalida O‘zbekiston ekologik partiyasi raisi, qishloq xo‘jaligi fanlari doktori, professor Xamzayev Abdushukur Xudaykulovich bilan uchrashuv tashkil etildi.
Davra suhbatida talaba yoshlarda ekologiya va atrof-muhit, aholi orasida ekologik ong va madaniyatni shakllantish muhofazasi yuzasidan fikr almashildi.
Uchrashuvda ishtirok etgan 4-kurs sirtqi ta’lim Axborot xizmati va jamoatchilik bilan yo‘nalishi talabalari o‘zlarini qiziqtirlgan ekologiyaga oid savollariga javob olishdi.

Берегите окружающую среду для будущих поколений!
Сегодня в актовом зале Университета журналистики и массовых коммуникаций Узбекистана прошла встреча с председателем Экологической партии Узбекистана, доктором сельскохозяйственных наук, профессором Хамзаевым Абдушукуром Худайкуловичем.
На этом мероприятии состоялось обсуждение вопросов, касающихся защиты экологии и окружающей среды, а также формирования экологического сознания и культуры среди студентов и молодежи.
На встрече приняли участие студенты 4 курса заочного обучения по направлению «Информационная служба и связи с общественностью», которые получили ответы на свои вопросы по экологии.