Konkurs: "Bir kuchmiz - birga yenggamiz"
Salohiyatingizni mard-u maydonda sinab ko‘rishni xohlaysizmi? Agarda javobingiz "Ha" bo‘lsa, biz sizni o‘z safimizga chorlab qolamiz.
Shuni mamnuniyat bilan e’lon qilmoqchimizki, O‘zbekiston Jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universiteti Xalqaro jurnalistika va jamoatchilik bilan aloqalar fakulteti tomonidan "Bir kuchmiz - birga yenggamiz" shiori ostidagi yangi tanlovga start berildi. Tanlov ijodkor hamda jurnalistika sohasi bo‘yicha qobiliyatga ega bo‘lgan yoshlarning muddatidan avvalgi ta’til paytidagi vaqtlarini mazmunli tashkil etishga ko‘maklashish maqsadida tashkil etildi.
Ijodiy bellashuvga karantindagi hayot aks etgan, ijtimoiy-siyosiy tizimda virusni yengishga qarata ko‘rilayotgan chora-tadbirlar haqida axborotlar keltirilgan yoki ta‘til vaqti qanday o‘tayotganligi to‘g‘risida ma‘lumotlar taqdim etilgan ishlar qabul qilinadi.
Tanlov yo‘nalishlari:
• eng yaxshi video(rolik);
• eng yaxshi fotohikoya (suratlar jamlanmasi);
• eng yaxshi insho;
• eng yaxshi maqola;
• eng yaxshi post (telegram, facebook, instagramm ijtimoiy tarmoqlarida).
Har bir yo‘nalish bo'yicha 3 tadan g‘olib aniqlanadi. Yuqori o‘rinlarni egallagan sovrindorlarga maxsus diplom, statuetka hamda esdalik sovg‘alari topshiriladi.
Tanlovda ishtirok etmoqchi bo‘lgan nomzodlar ijodiy ishlarini ism-familiya, o‘qish va yashash joyi, telefon raqami keltirilgan ma’lumotlari bilan birgalikda quyidagi telegram manzillariga yo‘llashlari lozim:
@Rahkmatjovov_A
@Quyosh7
O‘z kuchingizga ishonasizmi? G‘oliblar safida bo‘lishni istaysizmi? Unda shoshiling, imkoniyatni qo‘ldan boy bermang!

Конкурс: "Вместе мы - сила - мы преодолеем вместе"
Хотите ли вы проверить свой интеллект? Если ваш ответ положительный, приглашаем вас присоединиться к нам...
Мы рады сообщить, что факультетом международной журналистики и связей с общественностью Университета журналистики и массовых коммуникаций Узбекистана дан старт новому конкурсу под девизом "Вместе мы - сила- мы преодолеем вместе". Конкурс организован для того, чтобы помочь молодежи с творческими и журналистскими способностями правильно организовать свое время во время каникул.
На конкурс принимаются работы, отражающие жизнь в период карантина, предоставляющие информацию о мерах, принятых для борьбы с вирусом в социально-политической системе, или работы, информирующие о том, как проходят каникулы.
Направления конкурса:
• лучшее видео (лучший видеоролик);
• лучший фоторепортаж (фотоколлаж);
• лучшее эссе;
• лучшая статья;
• лучший пост (в социальных сетях: телеграм, фейсбук, инстаграм).
По каждому направлению будут определены 3 победителя. Призерам, занявшим почетные места, будут вручены специальные дипломы, статуэтки и памятные подарки.
Кандидаты, желающие принять участие в конкурсе, должны отправить свои творческие работы по следующему адресу вместе с ФИО, местом учебы и жительства и номером телефона:
@Rahkmatjovov_A
@Quyosh7
Верите в свои силы? Хотите быть в числе победителей? Тогда поторопитесь: не упустите свою возможность!