Oliy va o‘rta maxsus talim vaziri O‘zJOKUda
Kecha O‘zbekiston Respublikasi oliy va o‘rta maxsus ta’lim vaziri Majidov Inomjon Urishevich Jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universitetiga tashrif buyurdi. Universitet rahbariyati bilan birgalikda u yangi ma’muriy va o‘quv binosi, talabalar uchun yotoqxona, shuningdek, 2020-2021-o‘quv yiliga talabalar uchun yaratilayotgan sharoitlar bilan tanishdi.
Vazir talabalar uchun maxsus qurilayotgan turar joyi binosi, o‘quv xonalari, shuningdek, Deutsche Welle akademiyasi tomonidan qo‘llab-quvvatlangan va tashkil etilgan yangi o‘quv radiostudiyasi bilan tanishdi. Bu yerda talabalarga radiojurnalistika bilan shug‘ullanish uchun barcha sharoitlarga yaratilgan. Ushbu studio audio va videolar yozish, audio montaj qilish, radio dasturlar va podkastlarni tayyorlash uchun mo‘ljallangan.
Multimedia studiyasi talabalar tayyor materiallar bilan ishlash, audiovizual montaj asoslarini o‘rganish, audio yozuvlar va interaktiv videolarni tayyorlash uchun yaratilgan. Xullas, eng so‘nggi texnik uskunalar bilan jihozlangan studiya yosh jurnalistlarga yangi multimedia ko‘nikmalarini o‘zlashtirish va amaliyotda qo‘llash imkonini beradi.
Shuningdek, Inomjon Majidov universitet hududida olib borilayotgan qurilish jarayonlarini va bino fasadini baholagan holda, o‘z fikrini bildirdi.

Министр высшего и среднего специального образования в УЖМК
Вчера Университет журналистики и массовых коммуникаций посетил министр высшего и среднего специального образования Узбекистана, Мажидов Иномжон Уришевич. Совместно с руководством Университета он ознакомился с ходом строительства нового административно-учебного корпуса, общежития для студентов, а также условиями, создаваемыми для студентов к 2020-2021 учебному году.
Министр прошелся по зданию строящегося общежития для студентов, ознакомился также с учебными аудиториями, а также новой учебной радиостудией, которая была организована в рамках международного проекта при поддержке с Deutsche Welle Academy. Здесь для студентов созданы все условия для осуществления практики по радиожурналистике. Звукозаписывающая студия предназначена для аудио и видеозаписей, аудиомонтажа, подготовки радиопередач и подкастов. Мультимедийная студия создана для работы студентов с готовым материалом, изучения основ аудиовизуального монтажа, осуществления аудиозаписей и видеосъемок интерактивных видеоуроков. В целом, оснащенная самым новым техническим оборудованием студия, позволит молодым журналистам овладеть и применять на практике новые мультимедийные навыки в ходе обучения в Университете журналистики.
Иномжон Мажидов также осмотрел территорию университета, оценил внешний фасад университета и ознакомился с полным ходом строительных работ. Было отмечено, что новое здание должно быть полностью подготовлено к началу 2020-2021 учебного года.