Respublika komissiyasining 2020-yil 12-noyabrdagi yig‘ilishi qaroriga muvofiq barcha oliy ta’lim muassasalarida, xususan O‘zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universitetida ham joriy yilning 16-noyabr sanasidan universitet rektori tomonidan tasdiqlangan chora-tadbirlar rejasi va o‘quv grafigi asosida o‘quv jarayoni an’anaviy shaklda davom ettirilishini e’lon qilamiz.
An’anaviy o‘quv jarayonlariga faqat 1-kurs bakalavr va 1-kurs magistratura yo‘nalishida tahsil olayotgan talabalar jalb etiladi.
Eslatma: 1-kurs bakalavr yo‘nalishi talabalari 1-smenada, 1-kurs magistratura yo‘nalishi magistrlari esa 2-smenada o‘qishni boshlaydilar.

У студентов какого курса учеба продолжится в традиционной форме?
Согласно решению спецкомиссии по борьбе с коронавирусом от 12 ноября 2020 года, в государственных высших учебных заведениях Узбекистана, в том числе и в Университете журналистики и массовых коммуникаций Узбекистана на основании плана и учебного графика, утвержденного ректором университета, традиционная форма обучения начнется с 16 ноября текущего года.
Учебные занятия в традиционной форме начнутся для студентов 1-го курса бакалавриата и для студентов 1-го курса магистратуры.
Учебные занятия для студентов 1-го курса бакалавриата будут проводиться в первую смену, а у магистров 1-го курса - во вторую смену.