OTM matbuot xizmati – 2023
Toshkent davlat yuridik universitetida 27-iyun — Matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlari kuni munosabati bilan bugun Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan barcha oliy ta’lim muassasalari matbuot kotiblari uchun “OTM matbuot xizmati – 2023. Oliy ta’lim muassasalari matbuot xizmatlarini rivojlantirish: muammo va huquqiy yechimlar” mavzusida o‘quv seminari bo‘lib o‘tmoqda.
O‘quv seminar matbuot kotiblari faoliyati samaradorligini ko‘tarish, jamoatchilikka oliy ta’lim tizimiga oid islohotlar natijalari haqida tezkor, xolis va to‘liq axborot yetkazishdagi malakalarini oshirish hamda milliy media makonda yuqori tajriba ega OAV vakillari bilan tajriba almashish maqsad qilib olingan.

Пресс-служба ВУЗов-2023
Сегодня 27 июня в Ташкентском государственном юридическом университете, по случаю Дня печати и работников средств массовой информации, для пресс-секретарей всех высших учебных заведений Министерства высшего образования, науки и инноваций проводится семинар на тему «Пресс-служба ВУЗов-2023. Развитие пресс-служб высших учебных заведений: проблемы и правовые решения».
Целью обучающего семинара является повышение эффективности работы пресс-секретарей, совершенствование их навыков в предоставлении общественности быстрой, беспристрастной и полной информации о результатах реформ в системе высшего образования, а также обмен опытом с представителями СМИ, имеющими большой опыт работы в национальном медиапространстве.