O‘zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universitetida kuni kecha Ganira Pashayeva boshchiligida Ozarbayjon delegatsiyasi mehmon bo‘ldi. Mehmonlar orasida Ozarbayjon xalq artisti Gulyanag Mamedova ham bor edi.
Universitet rektori, professor Sherzodxon Qudratxo‘ja mehmonlarni universitet bog‘i, e’tiborga molik go‘zal hududlari hamda universitet teleradiostudiyasi bilan tanishtirdi.
Ganira Pashiyeva universitetning shaxmat taxtasi va kino zonasining g‘ayrioddiyligidan hayratda qolgan bo‘lsa, tovus va universitetimiz bezaklari delegatsiya vakillarida yanada katta taassurot qoldirdi.
Sherzodxon Qudratxo‘ja mehmonlarga o‘zbek milliy liboslaridan to‘plam sovg‘alarini taqdim etdi.
Uchrashuv so‘ngida mehmonlar va rektor birgalikda iftorlik qilishdi, so‘ng Ozarbayjon xalq artisti Gulyanag Mamedova talabalar va universitet vakillari davrasida yana ozarbayjon va o‘zbek xalq qo‘shiqlarini ijro etdi.
Universitet rektori esa bu uchrashuvga “Ozarbayjon va O‘zbekiston o‘rtasidagi do‘stlik kechasi bo‘ldi” – deya izoh berdi.

вечер дружбы между Азербайджаном и Узбекистаном
Вчера в Университет журналистики и массовых коммуникаций Узбекистана прибыла делигация Азербайджана во главе с Ганирой Пашаевой. Среди гостей так же присутвовала и нардная артистка Азербайджана Гюльянаг Мамедова.
Гостям провели экскурсию по территории университета, ознакомили с новой телестудией и радиостудей.
Ганира Пашиева была приятно удивлена необычностью шахмотной доски и кинозоны,но ещё большее впечатление на представителей произвели павлин и повлония нашего университета.
После исполнения нескольких песен на Азербайджанском языке и общения со студентами делегация направилась в зал заседаний, где ректор, Шерзодхон Кудратхўжа вручил подарки гостям в виде национальных чапанов и тюбетейок. К концу встречи гости с ректором провели совместный ифтар после которго, народная артистка снова исполнила азербайджанские и узбекские народные песни в кругу студентов и представителей университета.
“Узбекистан и Азербайджан всегда были друзьями и поддерживали друг друга в трудные времена. Мы надеемся эта дружба будет навечно” - подчеркнула Ганира Пашаева.