O‘zbekiston Yoshlar Ijodiyot saroyida “Ta’lim va kasb 2019” XXI Xalqaro ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tmoqda.
O‘zbekiston Yoshlar Ijodiyot saroyida “Ta’lim va kasb 2019” XXI Xalqaro ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tmoqda. Ko'rgazmada 50 dan ortiq mahalliy va xorijiy universitetlar, o'quv markazlari vakillari ishtirok etmoqda.
Ko'rgazmada O'zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universiteti talabalari ham ishtirok etib, universitet haqida ishtirokchilarga ma'lumot, ya'ni universitetning tuzilishi, o'quv programmasi, ushbu o'quv yurtida tahsil olayotgan talabalarning imkoniyatlari haqida ma'lumot berishmoqda.
322-sonli umumta'lim maktabning 10-sinf o'quvchisi, Muslima Aliyeva deydi:
"Ikki yildan beri jurnalistikaga qattiq qiziqaman. Mening orzuim - yaqinda ochilgan Jurnalistika universitetning talabalar safiqa qo'shilishdir. Bilaman, jurnalistlika kasbi oson emas. Ammo menda eng asosiysi, xohish bor- o'ylaymanki men uddalayman!
"Bu yil Toshkent davlat pedagogika universitetiga kirolmadim. Balkim, shunday bo'lgani aslida yaxshi bo'lgandir. Ze'ro, yoshligimdan beri jurnalistikaga qattiq qiziqish bildirganman. Ammo ushbu kasbning qiyinchiklarini e'riborga olib, ota-onam qarshilik bildirishgan. Keyingi yil Ozbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universitetiga imtihon topshirmoqchiman va nasib qilsa mehnatim o'z natijasini beradi. Hozir esa katta bir xohish bilan imtihonlarga tayyorgarlik ko'raman", - deydi Zarina Tovarovskaya.
Ko'rgazmaga tashrif buyurganlar namoyish etilgan universitetlar haqida ma'lumot va o'zlarini qiziqtirgan savollarga javob olishmoqda.
Siz ham ushbu fursatdan foydalanib, O'zbekiston va chet ellardagi ta'lim dasturi bilan tanishishingiz mumkin!

The 21st international exhibition "Education and Career 2019" is being held at the Youth Creativity Palace of Uzbekistan.
The 21st international exhibition "Education and Career 2019" is being held at the Youth Creativity Palace of Uzbekistan. The exhibition is attended by representatives of more than 50 both local and foreign universities, training centers.
The University of Journalism and Mass Communications of Uzbekistan also participates in the exhibition and presents to the attention of the participants information about the university: the structure of the university, the curriculum, the possibilities of students studying in this educational institution.
The student of 10th form of 233-comprehensive school number 322, Muslim Aliyeva says:
“I’ve been fond of journalism for 2 years. My dream is to enter the recently opened University of Journalism. I know that the profession of a journalist is not easy, but nevertheless, I have a desire. It means that I have the opportunity to become a master of my craft!
"This year I couldn’t enter the Uzbek State Pedagogical University named after Nizami. Perhaps It is better: after all, from childhood I was fond of journalism. But since my parents were against my choice, I had to pass exams from another university. Next year I’m going to enter the Journalism and Mass Communications University. I’m sure that my hard work will get me its fruits, but now I will only prepare for exams", says Zarina Tovarovskaya.
Visitors to the exhibition are receiving information about the universities represented at the exhibition and answers to their questions.
You can also take this opportunity and familiarize yourself with the education program both in Uzbekistan and abroad!