O‘zbekiston Yoshlar Ijodiyot saroyida “Ta’lim va kasb 2019” XXI Xalqaro ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tmoqda.
O‘zbekiston Yoshlar Ijodiyot saroyida “Ta’lim va kasb 2019” XXI Xalqaro ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tmoqda. Ko'rgazmada 50 dan ortiq mahalliy va xorijiy universitetlar, o'quv markazlari vakillari ishtirok etmoqda.
Ko'rgazmada O'zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universiteti talabalari ham ishtirok etib, universitet haqida ishtirokchilarga ma'lumot, ya'ni universitetning tuzilishi, o'quv programmasi, ushbu o'quv yurtida tahsil olayotgan talabalarning imkoniyatlari haqida ma'lumot berishmoqda.
322-sonli umumta'lim maktabning 10-sinf o'quvchisi, Muslima Aliyeva deydi:
"Ikki yildan beri jurnalistikaga qattiq qiziqaman. Mening orzuim - yaqinda ochilgan Jurnalistika universitetning talabalar safiqa qo'shilishdir. Bilaman, jurnalistlika kasbi oson emas. Ammo menda eng asosiysi, xohish bor- o'ylaymanki men uddalayman!
"Bu yil Toshkent davlat pedagogika universitetiga kirolmadim. Balkim, shunday bo'lgani aslida yaxshi bo'lgandir. Ze'ro, yoshligimdan beri jurnalistikaga qattiq qiziqish bildirganman. Ammo ushbu kasbning qiyinchiklarini e'riborga olib, ota-onam qarshilik bildirishgan. Keyingi yil Ozbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universitetiga imtihon topshirmoqchiman va nasib qilsa mehnatim o'z natijasini beradi. Hozir esa katta bir xohish bilan imtihonlarga tayyorgarlik ko'raman", - deydi Zarina Tovarovskaya.
Ko'rgazmaga tashrif buyurganlar namoyish etilgan universitetlar haqida ma'lumot va o'zlarini qiziqtirgan savollarga javob olishmoqda.
Siz ham ushbu fursatdan foydalanib, O'zbekiston va chet ellardagi ta'lim dasturi bilan tanishishingiz mumkin!

Во дворце творчества молодежи Узбекистана проходит XXI международная выставка "Образование и карьера 2019".
Во дворце творчества молодежи Узбекистана проходит XXI международная выставка "Образование и карьера 2019". На выставке принимают участие представители более 50 как местных, так и зарубежных вузов, учебных центров.
Наше государство уделяет огромное внимание развитию образовательной сферы, создавая при этом большие возможности для молодежи. Проведение подобного рода выставок является ярким тому примером.
Университет журналистики и массовых коммуникаций Узбекистана также участвует в выставке и представляет вниманию участников информацию о вузе: структуре университета, программе обучения, возможностях студентов, обучающихся в данном учебном заведении.
Ученица 10 класса, 233-общеобразовательной школы № 322, Муслима Алиева рассказывает:
"Увлекаюсь журналистикой уже 2 года. Моя мечта - поступить в недавно открывшийся университет журналистики. Знаю, что профессия журналиста непростая, но тем не менее, у меня есть желание, а это значит, что у меня есть возможность стать мастером своего дела!
"В этом году не смогла поступить в Ташкентский государственный педагогический университет имени Низами. Возможно, даже к лучшему: ведь я с самого детства увлекалась журналистикой. Но ввиду того, что мои родители были против моего выбора, мне пришлось сдать экзамены в другой ВУЗ. В следующем году собираюсь поступать в УЖМК. Уверена, что мой кропотливый труд и постоянное усердие дадут свои плоды, а пока с большим желанием буду готовиться к экзаменам", - рассказывает Зарина Товаровская.
Посетители выставки получают информацию о вузах, представленных на выставке, и получают ответы на интересующие их вопросы.
Вы также можете воспользоваться случаем и ознакомиться с программой образования как в Узбекистане, так и за рубежом!