O‘zbekiston Jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universiteti Ziyo Forumi bilan hamkorlikni boshladi. Ushbu hamkorlik doirasida talabalar ommaviy axborot vositasi yaratilmoqda.
Loyihaning maqsadi - portal tomonidan yoritilgan materiallar va mavzularni yozish, sharhlash va ko‘rib chiqish jarayonida ularni jalb qilish orqali talabalar mualliflari va mutaxassislari havzasini shakllantirishga hissa qo‘shib, yangiliklar va ma’rifiy ma‘lumotlarni tarqatish uchun ko‘p funktsional virtual platformani yaratish.
Bunday platforma ta’lim manbai bo‘lib xizmat qilishi, talabalar muammolarini muhokama qilishi, muloqot qilish, bilim almashish, shuningdek o‘quvchilar yutuqlarini ommalashtirish uchun manba bo‘lishi mumkin.

Первое студенческое СМИ в Узбекистане - Авлод Медиа
Университет Журналистики и массовых коммуникаций начинает сотрудничество с Зиё форум. В рамках этого сотрудничества создается студенческое СМИ.
Цель проекта – создание многофункциональной виртуальной площадки по распространению новостей и образовательной информации, способствующей формированию пула студенческих авторов и экспертов за счет привлечения их к написанию, комментированию и рецензированию материалов и тем, освещаемых порталом.
Такая площадка может служить образовательным ресурсом, быть местом для обсуждения проблем студенчества и современности, местом для общения, взаимодействия, обмена знаниями, а также ресурсом для популяризации достижений студентов.