O‘zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universiteti huzuridagi ilmiy daraja beruvchi PhD.03/30.12.2019.Fil.14.01 raqamli Ilmiy Kengashning bugungi majlisida ikkita ilmiy ish himoyasi bo‘ldi.
Ro‘ziqulov Dilshod Shuxrat o‘g‘li Jurnalistika (filologiya fanlari) ixtisosligi bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun “O‘zbekistonda harbiy jurnalistikada axborot integratsiyasining nazariy va amali xususiyatlari” mavzusidagi hamda Otamurodova Mukarram Boturali qizi Jurnalistika (filologiya fanlari) ixtisosligi bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini “Jahon medialandshaftida so‘z erkinligiga yangi yondashuvlar va ularning milliy mass-mediaga integratsiyalashuvi” mavzusidagi mavzusidagi dissertatsiyalarni himoya qilishdi.

Protection of scientific work for the degree of Doctor of philosophy
At today's meeting of the Scientific Council, the academic degree holder PhD.03/30.12.2019.Phil.14.01 at the University of Journalism and Mass Communications of Uzbekistan defended two scientific theses.
Rozikulov Dilshod Shukhrat ugli received a Doctor of Philosophy (PhD) degree in Journalism (philology sciences) on the topic "Theoretical and practical features of information integration in military journalism in Uzbekistan" and Otamurodova Mukarram Boturali kizi defended her dissertation on the topic "New approaches to freedom of speech in the world media landscape and their integration into the national mass media" to receive a Doctor of Philosophy (PhD) degree in Journalism (philology sciences).