O‘zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universitetida. 6-iyul kuni bo‘lib o‘tgan kasbiy (ijodiy) imtihonlarning natijalari e’lon qilindi.
Ijodiy imtihonlar bo‘yicha to‘plangan ballarni ushbu havola orqali abituriyent ID raqamini kiritgan holda bilib olishi mumkin.
O‘zJOKU rasmiy sahifalarida ijodiy imtihon javoblari e’lon qilingan vaqtdan o‘z natijalaridan norozi bo‘lgan abituriyentlar qabul komissiyasiga 24 soat ichida yozma ariza shaklida appelyatsiya tartibida murojaat qilishlari mumkin.
Appelyatsiya uchun murojaatlar 24 soatdan kechikkan holatlarda komissiya raisi tomonidan rad etiladi. Appelyatsiya arizasini universitet hududiga kelib yozish kerak. Jarayonda faqat yozma insholar yuzasidan murojaatlar ko'rib chiqiladi.

Уважаемые абитуриенты, спешите узнать результаты профессиональных (творческих) экзаменов!
6 июля в Университете журналистики и массовых коммуникаций Узбекистана были объявлены результаты профессиональных (творческих) экзаменов. Вы можете узнать баллы, полученные на профессионально-творческих экзаменах, введя свой ID (идентификационный номер) абитуриента по этой ссылке.
Абитуриенты, недовольные результатами творческих экзаменов, в течение 24 часов после публикации ответов на официальных страницах УЖМКУз могут подать апелляцию в приемную комиссию в письменной форме.
Апелляции, поданные позже 24 часов, будут отклонены председателем комиссии. Апелляционное заявление необходимо подать на территории университета. В процессе будут рассматриваться только письменные обращения по работам.