"Qizlar tarbiyasi - jamiyat ko'rki"
O'zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universitetida "Qizlar tarbiyasi - jamiyat ko'rki" mavzusida seminar-trening bo'lib o'tdi.
Master-klassning spikeri sifatida O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Maxkamasi huzuridagi Ma'rifat kengashi eksperti, falsafa fanlari doktori, professor Jamila Shermuhammedova nutq so'zladi.
Asrlar davomida ayol - uy o'chog'i bo'lib kelgan. Shubhasiz, hozirgi kungacha, ushbu fakt faktligicha qoladi. Shu bilan birga, hozirgi kunda ayol boshqa statuslarga ham egadir. U nagaqat uy ishlari, balki kasbiy ishlar bilan ham mashg'ul.
Ammo qaysi kasbni egallamasin, qiz bola yoshligidan beri oilaning naqadar qadrliligini tushunib kelishi kerak, o'zida tolerantlikni shakllantirib, o'zini namunali va orasta tutishi lozim. Darhaqiqat, bu kabi fazilatlar o'zbek qizlariga munosibdir.
Universitetimiz talaba qizlari o'zlarini o'ylantiradigan savollarni berib, ularga munosib javob oldilar. Uchrashuvdan bo'lgan rasmlar bilan sizlar bilan bo'lishamiz!

"Воспитание девушек - отражение общества".
В Университете журналистики и массовых коммуникаций Узбекистана прошел семинар-тренинг на тему : Воспитание девушек - отражение общества.
Спикером мастер-класса выступила эксперт Кенгаша по просвещению при Кабинете Министров РУз, доктор филологических наук, профессор Жамиля Шермухаммедова.
Испокон веков принято считать, что женщина - хранительница домашнего очага. Несомненно, так оно и есть. Вместе с тем, в современном обществе женщина имеет и другие статусы, так как ее роль уже не ограничивается выполнением обязанностей по дому, уходом за детьми, их воспитанием.
Какую бы должность ни занимала бы девушка, еще с ранних лет должна осознавать ценность семьи, воспитывать в себе толерантность и вести себя пристойно. Ведь именно узбекским девушкам это свойственно больше всего.
Студентки университета задавали волнующие их вопросы и получали на них достойные ответы. Делимся фотографиями со встречи!