Sevamiz, hurmatlaymiz, qadrlaymiz
Bugun O‘zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universitetida muhim ahamiyatga ega tadbir bo‘lib o‘tdi. Taniqli o‘zbek hajvchi yozuvchisi, masalnavis shoir va olim Muxtor Xudoyqulovga 1-chi darajali "Mehnat faxriysi" ko'krak nishoniga sazovor bo‘lganligi munosabati bilan universitet rahbariyati tomonidan tashkil etilgan tadbirda ushbu yuksak ko'krak nishoni munosib tarzda topshirildi.
Tadbirda O‘zJOKU rektori Sherzodxon Qudratxo‘jayev, "Nuroniy" jamg‘armasi raisi Sodiqjon Turdiyev, "Ishonch", "Доверие" gazetalari bosh muharriri Husan Ermatov va universitetning professor-o‘qituvchilari ishtirok etishdi.
Tadbirni O‘zJOKU rektori ochib berdi:
"Serqirra ijodkor, buyuk ustozimizni ushbu ko‘krak nishoniga sazovor bo‘lganliklari bilan chin yurakdan tabriklayman. Muxtor Xudoyqulov filologiya fanlari doktori, matbuot nazariyasi bo‘yicha yirik mutaxassisdir. Bu buyuk inson OAVda faoliyat olib borayotgan ko‘pgina jurnalistlarning ustozi hisoblanadi. Fursatdan foydalanib, ustozimizni va barcha hamkasblarimni kelayotgan matbuot va OAV xodimlari kuni bayrami bilan qutlayman", - dedi universitet rektori.
Tadbir ishtirokchilari ulug‘ ustozni tabriklab, iliq fikrlarini bildirishdi. Darhaqiqat, ko‘p jurnalistlarning ustozi bo‘lmish Muxtor Xudoyqulov yarim asr mobaynida oliy o‘quv yurtlarda jurnalistika sohasiga oid fanlardan ma’ruzalarini hanuzgacha o‘tib kelmoqdalar.
Hozirgi kunda ular O‘zJOKUda kafedra professori, ilmiy kengash a’zosi safatida faoliyat yuritib, yoshlarning ta’lim-tarbiyasiga munosib hissalarini qo‘shib kelmoqdalar.
Tadbir davomida Muxtor Xudoyqulovga 1-chi darajali "Mehnat faxriysi" ko‘krak nishoni topshirildi. O‘zbekiston jurnalistikasi rivoji uchun qo‘shgan buyuk hissalari uchun ustoz Muxtor Xudoyqulovni yana bir bor tabriklaymiz va hozirgi kunda olib borayotgan qizg‘in ilmiy va ijodiy ishlariga muvaffaqiyat tilab qolamiz!

Любим, чтим, дорожим
Сегодня в Университете журналистики и массовых коммуникаций Узбекистана состоялось важное мероприятие по случаю вручения нагрудного знака "Ветерана труда" 1-й степени известному узбекскому писателю-сатирику, поэту и ученому Мухтору Худойкулову. В мероприятии, организованном руководством УЖМК, великому наставнику был вручен данный нагрудный знак.
Участниками мероприятия стали ректор УЖМК Шерзодхон Кудратходжаев, председатель республиканского правления Фонда по поддержке общественной деятельности ветеранов Узбекистана «Нуроний» Содикжон Турдиев, главный редактор газет "Ишонч", "Доверие", а также профессорско-преподавательский состав университета.
«Я искренне поздравляю нашего великого наставника, обладающего многосторонней творческой деятельностью, с получением нагрудного знака. Как мы знаем, Мухтор Худойкулов - доктор филологических наук, опытный специалист по теории медиа. Этот великий человек считается наставником многих журналистов, активно ведущих свою деятельность в СМИ. Пользуясь случаем, поздравляю своего наставника и всех своих коллег с наступающим Днем работников печати и СМИ», - сказал в ходе своего выступления Шерзодхон Кудратходжаев.
Участники мероприятия поздравили Мухтора Худойкулова и тепло отозвались о его многостороннем творчестве. Невозможно не отметить и тот факт, что Мухтор Худойкулов по сей день читает лекции для студентов, обучающихся в журналистской сфере.
На сегодняшний день Мухтор Худойкулов является профессором кафедры и членом научного совета в УЖМК и вносит достойный вклад в обучение и воспитание молодого поколения.
В ходе мероприятия Мухтору Худойкулову был вручен нагрудный знак "Ветерана труда" 1-й степени. Еще раз поздравляем профессора с этим светлым днем и желаем дальнейших профессиональных успехов в его научной и творческой работе!