Talabalar xitoy tilini bepul o‘rganadi
Xitoy media korporatsiyasining Kino va teleko‘rsatuvlarni tarjima qilish va ishlab chiqarish markazi direktori Van Lu boshchiligidagi delegatsiya O‘zJOKUda bo‘lishdi.
Uchrashuvda ikki tomonlama takliflar muhokama qilindi. Xitoy tili kurslarini tashkil etishga kelishib olindi. Bu yil til kursi onlayn tarzda o‘qitiladi. Keyingi oʻquv yilidan boshlab 2 nafar xitoylik, talablarga xitoy tilini offlayn rejimda oʻrgatadilar.
Bundan tashqari, Xitoy tomonidan xitoy tilini o‘rganish uchun lingafon xonasi tashkil etiladi va to‘liq jihozlanadi.

Students learn Chinese for free
A delegation headed by Wang Lu, director of the Center for Translation and Production of Film and TV Shows of China Media Corporations, visited JMCU.
Bilateral proposals were discussed at the meeting. It was agreed to organize Chinese language courses. This year the language course will be taught online. Starting from the next academic year, 2 Chinese people will lead the Chinese language offline to the requirements.
In addition, a language room for learning Chinese will be established and fully equipped by the Chinese side.