Xabar berganimizdek bugun O‘zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universiteti Telestudiyasining ochilish marosimi bo'lib o'tdi.
Unda mehmon sifatida Turkiyaning O'zbekistondagi Favqulotta va muxtor elchisi Olgan Bekar, TIKA tashkiloti Prezidenti Serkan Kayalar va ushbu tashkilot xodimlari ishtirok etdi.
Tadbirning birinchi qismi Telestudiyasi TIKA tashkiloti Prezidenti Serkan Kayalar va O'zJOKU rektori, professor Sherzodxon Qudratxo'ja ma'ruza qilishdi. So'ngra, rasmiylar tomonidan ramziy tasmalar kesishdi.

Состоялась церемония открытия телестудии
Как мы сообщали ранее, сегодня состоялась церемония открытия Телестудии Университета журналистики и массовых коммуникаций Узбекистана.
В качестве гостей в нем приняли участие Чрезвычайный и Полномочный Посол Турции в Узбекистане Ольган Бекар, президент агентства TIKA Серкан Каялар и сотрудники этого агентства.
Первую часть мероприятия представили Серкан Каялар, президент организации «Телестудия ТIКА» и профессор Шерзодхан Кудратходжа, ректор УЖМКУз. Затем власти председатели перерезали символические ленточки.