Universitetga marhamat, aziz 1-kurs talabalari!
Bugun O‘zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universitetida tantanali bayram bo‘lib o‘tdi. Universitetning "Bosma OAV" va "Sport jurnalistikasi" yo'nalishlariga qabul qilingan talabalar ilk marotaba talaba sifatida o‘qishga kelishdi.
Tadbirni universitet rektori Sherzodxon Qudratxo‘jayev ochib berdi. O‘z nutqlarida jurnalistika sohasining jamiyatdagi o‘rni, ahamiyati, qolaversa rivojlanish tendensiyalari haqida alohida gapirib o‘tdilar.
"Sizlar tanlagan jurnalistika bu – jasorat va shijoat degani, jurnalistika bu katta mehnat va doim xarakat degani, jurnalistika bu to‘g‘ri so‘z degani, jurnalistika doim o‘zini ustida ishlash va o‘qib-o‘rganish degani, jurnalistika bu tinmay izlanish degani, jurnalistika bu yangilikka intilish, jurnalistika bu tanqidiy fikrlash degani, jurnalistika bu ijodkorlik va kreativlik degani", - dedi Sherzodxon Qudratxo‘jayev. - "Siz, aziz talabalarni, oldinda qiziqarli darslar kutmoqda. Biz eng kuchli mutaxassislarni jalb qilganmiz. Qolaversa, yaqinda Deutschewelle bilan hamkorlikda qurib bitkazilgan tele- va radiostudiyalarimiz tajriba orttirishingizga yaxshi imkoniyat yaratadi".
Tadbirdan keyin talabalarda dars boshlandi. Birinchi para universitet bilan tanishish darsi bo‘ldi. Dars davomida talabalarga universitet qadriyatlari va onlayn platformada ishlash bo‘yicha ma’lumotlar berildi.

Добро пожаловать в УЖМК, дорогие студенты!
Сегодня в Университете журналистики и массовых коммуникаций Узбекистана прошло торжественное мероприятие в честь начала учебы для студентов 1-курса бакалавриата. Студенты направлений «Печатные СМИ» и «Спортивная журналистика» впервые побывали в университете в качестве студентов.
Мероприятие началось с выступления ректора университета, Шерзодхона Кудратходжаева. В своем выступлении ректор подчеркнул роль и значение журналистики в обществе, а также о ее тенденциях развития.
"Журналистика, которую вы выбрали, означает смелость и отвагу. Журналистика означает упорный труд и постоянные усилия, Она также означает постоянную работу над собой. Журналистика - это стремление к инновациям; это критическое мышление", - сказал Шерзодхон Кудратходжаев. «Впереди вас, дорогих студентов, ждут новые интересные предметы. Мы привлекли сильнейших специалистов и профессионалов своего дела. Кроме того, наша теле- и радиостудия, построенная в сотрудничестве с DeutscheWelle, создаст отличную возможность и позволит вам набраться опыта».
После торжественной линейки начались занятия. На первой паре вниманию студентов была представлена презентация об университете (о его структура, руководстве, профессорско-преподавательском составе, а также о ценностях университета). Кроме того, быда дана подробная информация об университетской платформе, где будут проходить занятия студентов.