Vilnyus universiteti vakillari O‘zJOKUning navbatdagi mehmonlari
Arturas Jukauskas boshchiligidagi Vilnyus universiteti delegatsiyasi O‘zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universitetiga tashrif buyurdi.
Litvadagi oliy ta’lim to‘g‘risida qiziqarli fakt: mamlakatda oliy ta’lim bilan qamrab olish 55%.
Vilnyus universiteti - Litvaning Vilnyusdagi eng qadimgi va eng katta oliy o‘quv yurti. 2008 yilda birinchi marta universitetlarning dunyo reytingida birinchi o‘rinni egallab, 501 dan 600-o‘ringa tushib ketdi, 2009 yilda esa o‘sha reyting guruhiga qo‘shildi. 2016 yilda Vilnyus universiteti dunyoning eng yaxshi universitetlari 481-490-guruhiga kirdi.
Bugungi uchrashuvda Vilnyus universitetining ilmiy salohiyati 90 foizni tashkil etishi ta’kidlandi. Shunday qilib, ushbu o‘quv muassasasi o‘zlarining tajribalarini almashish uchun yaxshi namuna bo‘lishi mumkin!

Представители Вильнюсского университета в гостях у УЖМК
Делегация Вильнюсского университета во главе с Артурас Жукаускасом посетила Университет журналистики и массовых коммуникаций Узбекистана.
Интересный факт о высшем образовании в Литве: охват высшим образованием в стране составляет 55%.
Вильнюсский университет - старейшее и крупнейшее высшее учебное заведение Литвы в Вильнюсе. В 2008 году впервые попал в мировой рейтинг университетов, попав в диапазон с 501 по 600-е место, в 2009 году оказался в той же группе рейтинга. В 2016 году Вильнюсский университет поднялся в группу 481-490 лучших университетов мира.
В ходе сегодняшней встречи было отмечено, что научный потенциал Вильнюсского университета составляет 90%. Таким образом, данное учебное заведение можкть стать хорошим примером для перенятия их опыта!