Yosh jurnalistlar kadastr xizmatlari haqida
Hurmatli talaba-jurnalistlar! Karantinda masofadan ta’lim olish va ishlash sharoitida sizga “qo‘shimcha gonorar” taklif etamiz. Kadastr agentligi va “Mening Uyim” loyihasi bilan hamkorlik qiling hamda tajriba, daromad va “xalq duosi” ga erishing.
Shartlar:
1. Yashash manzilingizga eng yaqin joylardan uy-joy masalalari, kadastr xizmatlari va sifati, kadastr sohasidagi yangiliklar bo‘yicha materiallar tayyorlash kerak.
2. Jurnalistik materiallar markazida real qahramonlar va ularning muammolari, soha vakillari va mutaxassislar faoliyati, tajribasi, ekspert fikri aks etishi kerak.
Materiallar quyidagi formatlarda qabul qilinadi:
Maqola, mobil reportaj, videomaterial, video yoki audio podkast, intervyu, blis-intervyu.
Tayyorlangan materiallarga gonorar uning dolzarbligi va sifatiga qarab belgilanadi. Gonorar muallifning plastik kartasiga yoki naqd shaklda to‘lanadi. Materiallar ustida ish olib borishda mentorlik va axboriy ko‘mak beriladi.
Materiallar quyidagi manziliga jo‘natilishi zarur: cadastreuz@gmail.com, @uzmeninguyim.
Materialda mualliflik huquqi saqlanib qoladi va to‘lov qilinmagan materiallardan muallifning ruxsatisiz foydalanmaslik kafolatlanadi. Eng faol talaba-jurnalist qo‘shimcha tarzda, yil yakunida Kadastr Agentligi va “Mening Uyim” loyihasi tomonidan diplom va esdalik sovg‘alar bilan taqdirlanadi.
Loyihaga qo‘shilish, ma’lumotlar va savollar yuzasidan cadastreuz@gmail.com, @uzmeninguyim manziliga yozing.

Молодые журналисты о кадастровых услугах
Уважаемые студенты-журналисты! В условиях онлайн-обучения и работы в период карантина предлагаем Вам “дополнительный гонорар”. Сотрудничайте вместе с Агентством по кадастру и проектом “Менинг уйим”и получите бесценный опыт и прибыль!
Условия:
1. Необходимо подготовить журналистский материал с ближайшего к Вашему дому места на темы жилья, кадастровых услуг и их качеств.
2. В центре журналисткого материала должны быть отражены реальные герои и их проблемы, деятельность представителей и специалистов в сфере кадастра, их опыт, а также мнение эксперта.
Материалы принимаются в следующих форматах:
Статья, мобильный репортаж, видеоматериал, видео/аудиоподкаст, интервью, блиц-интервью.
Сумма гонорара будет установлена исходя из актуальности и качества подготовленного материала. Гонорар будет выплачен либо наличными деньгами, либо будет переведен на пластиковую карту. При работе над материалом будут оказаны помощь ментора и информационная поддержка.
Готовые материалы необходимо высылать в: cadastreuz@gmail.com и @uzmeninguyim
Материал будет защищен авторским правом. Также гарантируется неиспользование неоплаченных материалов без разрешения автора. Кроме того, наиболее активному студенту-журналисту в конце года будут вручены дипломы и сувениры от Агентства по кадастру и проекта «Менинг уйим».
По вопросам сотрудничества и для получения информации обращайтесь по следующим адресам: cadastreuz@gmail.com, @uzmeninguyim.